REKLAMA

Coraz mniej studentów na Podkarpaciu. Najbardziej tracą uczelnie państwowe

Od kilku lat systematycznie zmniejsza się liczba studentów w województwie podkarpackim. Podobny trend występuje w całej Polsce. Spadki obserwuje się zarówno na uczelniach publicznych jak i niektórych prywatnych.

W 2019 roku na Podkarpaciu studiowało 46,0 tys.* studentów, w tym 2,6 tys. cudzoziemców (stan na 31 grudnia). Kobiety stanowiły 56,2% wszystkich studentów.

Największą uczelnią w województwie podkarpackim był Uniwersytet Rzeszowski, w którym studiowało 16,2 tys. studentów. Na drugim miejscu znalazła się Politechnika Rzeszowska – 12,0 tys. studentów.

Największą uczelnią prywatną była Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, w której studiowało 5,4 tys. osób. WSIiZ mogła się także pochwalić najwyższą liczbą studiujących cudzoziemców – 1,5 tys.

W roku 2019 w województwie podkarpackim liczba studentów, w porównaniu z rokiem 2018, zmniejszyła się o 913 osób. Spadki zanotowano przede wszystkim na największych uczelniach jak Politechnika Rzeszowska (spadek o 855 studentów) i Uniwersytet Rzeszowski (spadek o 129 studentów).

Natomiast niektóre uczelnie prywatne zanotowały wzrost liczby studentów – największy Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania (o 195 studentów).

Na studiach stacjonarnych na Podkarpaciu w 2019 roku studiowało 32,6 tys. osób, a na studiach niestacjonarnych 13,4 tys. osób.

*Łącznie z osobami studiującymi w filiach i jednostkach zamiejscowych.

Źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie

14-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)