REKLAMA

tvRzeszow: Tadeusz Ferenc zrezygnował ze stanowiska prezydenta! Poparł Marcina Warchoła (VIDEO)

tvRzeszow: Tadeusz Ferenc zrezygnował ze stanowiska prezydenta! Poparł Marcina Warchoła (VIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE.

Tadeusz Ferenc podczas specjalnej konferencji prasowej, która odbyła się w środę w rzeszowskim ratuszu poinformował o rezygnacji ze stanowiska prezydenta Rzeszowa. Poparł też kandydaturę Marcina Warchoła w przedterminowych wyborach.

Przechwytywanie_120 Foto: Rzeszów – stolica innowacji / Facebook

Szanowni Państwo, ponad 18 lat temu z Państwa woli zostałem prezydentem Rzeszowa. Był to dla mnie wspaniały czas. To, co udało się zrobić, jak przez ten czas zmieniło się miasto, to przede wszystkim Państwa zasługa. Bez Państwa zaangażowania, pomysłu i dbałości o miasto, niewiele udałoby się nam osiągnąć. Zawsze powtarzałem i nadal będę to czynił, że Rzeszów jest bogaty w mądrość jego mieszkańców – mówił łamiącym się głosem Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

Przyszedł moment, że podjąłem niełatwą decyzję o rezygnacji z pełnionej funkcji. Szanowni Państwo, sprawowanie funkcji prezydenta miasta Rzeszowa było dla mnie olbrzymim zaszczytem i wielkim honorem – oświadczył Tadeusz Ferenc.

 

Marcin Warchoł: Będę startował w wyborach

Podczas konferencji Tadeusz Ferenc oficjalnie poparł kandydaturę obecnego wiceministra sprawiedliwości i posła okręgu rzeszowskiego Marcina Warchoła w przedterminowych wyborach na prezydenta Rzeszowa.

Jestem przekonany, że moim ukochanym miastem kierować będą ludzie mądrzy, uczciwi i otwarci na problemy mieszkańców. Taką osobą jest pan minister Marcin Warchoł, który gwarantuje dalszy rozwój. Dlatego też bezwzględnie popieram pana ministra i chciałbym, żeby był prezydentem i rządził miastem (…) Panie ministrze, bardzo zależy mi na tym, by pan został prezydentem i ciągnął Rzeszów dalej do przodu – powiedział Tadeusz Ferenc, wyrażając poparcie dla Marcina Warchoła.

 

Marcin Warchoł potwierdził, że rezygnuje z polityki w Warszawie i wystartuje w przedterminowych wyborach na prezydenta Rzeszowa jako kandydat bezpartyjny.

To jest koniec epoki, która zapisze się w dziejach naszego miasta złotym zgłoskami. Jako mieszkaniec Rzeszowa pragnę wyrazić ogromny żal i smutek z powodu pańskiej decyzji. Jednakże zostawia Pan Rzeszów jako lidera w wielu dziedzinach w skali ogólnokrajowej – zwrócił się do Tadeusza Ferenca wiceminister Warchoł.

Będę startował jako kandydat obywatelski, bezpartyjny i niezależny. Rezygnuję z polityki warszawskiej na rzecz pracy dla Rzeszowa. Chcę wykorzystać moje bogate doświadczenia w pracy w rządzie, w sejmie, u Rzecznika Praw Obywatelskich. I chcę, żebyśmy wspólnie, razem dalej Rzeszów rozwijali. Moją partią od dzisiaj jest Rzeszów – podkreślił Marcin Warchoł.

 


Tadeusz Ferenc skończył dziś (10 lutego br.) 81 lat. Prezydentem Rzeszowa był nieprzerwanie od 10 listopada 2002 roku. W ostatnich wyborach samorządowych (w 2018 roku) został wybrany na piątą już kadencję z rzędu. Otrzymał wówczas 64-procentowe poparcie.

Teraz miastem będzie kierował mianowany przez premiera komisarz. W tym czasie zostaną rozpisane nowe wybory na prezydenta Rzeszowa, które powinny się odbyć w ciągu najbliższych 90 dni.

Źródło: red., Rzeszów – stolica innowacji / Facebook

Oprac. Kacper Ciuba

11-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)