REKLAMA

Fala nielegalnych imigrantów w Polsce! Aż 34 osoby w jednym busie

KOSTRZYN. Miejscowa policja zatrzymała busa, w którym jechało aż 34 nielegalnych imigrantów. Jest to kolejny tego typu przypadek, związany z niestabilną sytuacją na granicy polsko-białoruskiej.

straż graniczna patrol

Policja wraz z funkcjonariuszami Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymała podejrzanego busa. W środku przewożono aż 34 nielegalnych imigrantów. Kierowcą pojazdu okazał się 25-letni obywatel Rumunii. Jak poinformowali lubuscy policjanci, pojazd został zabezpieczony, a funkcjonariusze prowadzą czynności z osobami nim jadącymi. Zarówno policja, jak i Straż Graniczna proszą o kontakt wszystkich, którzy mają wiedzę na temat „prób przewozu nielegalnych imigrantów”.

Początkowo, bus został zatrzymany do kontroli. Po sprawdzeniu przestrzeni bagażowej okazało się, że przebywają w niej aż 34 osoby.

– Policjanci, jak i strażnicy graniczni zwracają się z prośbą do wszystkich mieszkańców o przekazywanie informacji związanych z próbami przewozu nielegalnych imigrantów lub podejrzanymi osobami. Ta sytuacja pokazuje jak ważne jest uzupełnianie się różnych instytucji – zaapelowała zaniepokojona policja.

Tylko w poniedziałek Straż Graniczna zarejestrowali 612 prób nielegalnego przekroczenia granicy. Zatrzymano wówczas 11 osób. 10 z nich było obywatelami Iraku, jeden obywatelem Turcji. Za pomocnictwo zatrzymano 3 osoby, obyweli Azerbejdżanu, Turcji i Ukrainy.

20-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)