REKLAMA

Będzie ZMIANA trasy Marszu Niepodległości?! Bąkiewicz: „Odbędzie się bez względu na środki represji!”

Tegoroczny Marsz Niepodległości zbliża się wielkimi krokami. Do wydarzenia zostało już tylko kilka dni, a tymczasem władze Warszawy nie ustają w walce o to, by przemarsz się nie odbył. Jak poinformował w niedzielę prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Robert Bąkiewicz, Marsz „odbędzie się bez względu na użyte kruczki prawne”.

Od wielu dni toczy się walka m.in. władz Warszawy z Marszem Niepodległości. Sytuacja jest analogiczna do tej sprzed roku. Prezes Stowarzyszenia, Robert Bąkiewicz, zapewnił w niedzielę iż ten z całą pewnością się odbędzie.

– Jak już wielokrotnie w ostatnich dniach zapewniałem, Marsz Niepodległości odbędzie się bez względu na to, jakich kruczków prawnych i środków represji użyją przeciw nam wrogowie polskiego patriotyzmu – napisał Bąkiewicz w oficjalnym komunikacie. Wspomniał, że „nadal szukamy legalnych rozwiązań i do nich będziemy dążyć”.

– Jednym z nich jest zmiana trasy. Możemy jednak spodziewać się, że nawet legalne zgromadzenie urzędnicy miejscy nasłani przez pana Rafała Trzaskowskiego rozwiążą pod pierwszym lepszym pretekstem. Dlatego rozważamy też tryb spontaniczny w sytuacji, kiedy nie będzie możliwości innego rozwiązania – napisał. Dodał, że dzięki inicjatywie Prokuratury Krajowej „pojawiła się szansa na powrót do normalnych standardów organizacji Marszu”.

– Po kilkunastu dniach zamieszania, Prokuratura Krajowa zdecydowała się stanąć po stronie sprawiedliwości – stwierdził Bąkiewicz.

Minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro, wniósł bowiem w piątek do Sądu Najwyższego wniosek o uchylenie postanowienia Sądu Apelacyjnego w Warszawie. To on właśnie podtrzymał zakaz rejestracji Marszu Niepodległości, jako zgromadzenia cyklicznego. Prokurator Generalny wniósł w tym samym czasie o wstrzymanie decyzji Sądu Apelacyjnego, aż do momentu rozpatrzenia sprawy.

– Ufam, że podobnie staną na wysokości zadania sędziowie Sądu Najwyższego i zgodnie z literą prawa odrzucą skandaliczne i motywowane politycznie decyzje Sądu Okręgowego i Sądu Apelacyjnego – oświadczył Bąkiewicz, apelując do Sądu Najwyższego o rozstrzygnięcie sprawy w „dobrze rozumianym interesie społecznym”.

– Tysiące Polaków, którzy od lat 11 listopada uczestniczą w największym wydarzeniu patriotycznym w Polsce, oczekują że status imprezy cyklicznej zostanie im niezwłocznie przywrócony. Chcemy w Narodowe Święto Niepodległości wyrazić naszą narodową dumę ze świadomością, że władza sądownicza robi to, do czego została powołana: służy Polakom, zapewniając im sprawiedliwość – napisał.

Zobacz także:

08-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)