REKLAMA

Premier MORAWIECKI odpowiada Tuskowi: TERAZ zainteresował się Pan losem Polaków?

Premier Mateusz Morawiecki odpowiedział na wideo Donalda Tuska, w którym były premier zarzucił PiS-owi drastyczne podwyższanie cen energii.

Premier Mateusz Morawiecki bronił polityki obecnego rządu w najnowszym wideo. Zapewnił, iż PiS robi wszystko, aby zapewnić Polakom godny i tani byt. Zapytywał również, dlaczego dobro Polaków nie leżało na sercu Tuska wówczas, gdy sam był premierem Polski.

– Szanowny panie przewodniczący, przyznam, że z dużym zaskoczeniem odebrałem pana ostatnią wypowiedź. Powiem nawet więcej – cieszę się, że wreszcie zainteresował się pan losem zwykłych, polskich rodzin – zaczął Morawiecki, zwracając się do byłego premiera.

– Trzeba jednak przyznać, długo przyszło nam na to czekać – zauważył uszczypliwie polityk PiS.

– Razem z Platformą Obywatelską mieliście na to osiem lat rządów i sześć w opozycji. Wystarczy podać trzy wskaźniki, by zobaczyć jak bardzo przejmował się pan życiem polskich rodzin. W 2014 roku, dokładnie wtedy, gdy opuszczał pan Polskę, by robić karierę w Brukseli, samotna matka dwójki dzieci, o której pan mówił, na minimalnej krajowej nie zarobiłaby na rękę nawet 1250 złotych.

– Nie wspominając o tym, że nie mogłaby liczyć na takie programy, jak chociażby 500+, których przecież nie było. Samotna emerytka z Wawra mogła spodziewać się zaledwie 830 złotych brutto minimalnej emerytury. Nawet nie chcę mówić, ile z tego zostawało jej na rękę – wyliczał premier, odwołując się do słów i zarzutów Donalda Tuska.

– Jednocześnie, dokładnie w tamtym czasie, co dziesiąty Polak był bezrobotny – przypomniał Morawiecki.

– Śmiało można pana nazwać premierem polskiej biedy. Przyzna pan, to nie najlepsze świadectwo pana wiarygodności. Pan nigdy nie przejmował się losem polskich rodzin – podsumował dobitnie Mateusz Morawiecki. Dodał, że były szef rządu nie powinien się zamartwiać, gdyż PiS ma już przygotowane pewne rozwiązania.

– Proszę się nie przejmować zanadto. Zabieganie o rozwiązania systemowe i polską rację stanu już wzięliśmy na siebie. Rząd Prawa i Sprawiedliwości już od jutra, 1 stycznia, wprowadzi w życie Polski Ład, na którym realnie zyska 18 milionów obywateli – obiecywał premier Morawiecki.

ZOBACZ TAKŻE:

DONALD TUSK do MORAWIECKIEGO: Czy wyście tam POWARIOWALI?! Ludzie NIE PRZEŻYJĄ!

tvPolska

 

07-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)